Kurumsal

Biz Kimiz

Gökay Kalıp Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti., 1984 yılında “Gökay Kalıp” adıyla Ahmet Yukarıçukur tarafından şahıs firması olarak kuruldu . Firma talaşlı üretim yöntemiyle kalıp ve yedek parça üretmekteydi. İlk işyeri Süleymaniye'de 50 m2 alana sahip bir atölyeydi. 1990 yılında Gündoğar İş Merkezinde 15 numaralı 100 m2 alana sahip yeni atölyesine taşındı . Bu dönemde presle yedek parça üretim işlerine de başladı. 1996 yılında bu şahıs şirketi kapatıldı ve Gökay Kalıp San. Tic. Ltd. Şti. adıyla varlığını sürdürdü. Firmamız bu tarihten Ağustos 2010’a kadar Gündoğar İş Merkezindeki toplam 500 m2'lik bir üretim sahasında müşterilerine hizmet verdi.


Müşterinin artan talepleri ve sektörün değişen ihtiyaçlarıyla uyumlu olarak yeni insan kaynakları, teçhizat ve bina yatırımları yapıldı ve GEPOSB (Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi) içerisinde kendi mülkü olan 3000 m2'lik arazi üzerinde kurulu, kapalı alanlı fabrika ve idare binasına taşınıldı.


Firmamız, otomotiv ve otomotiv yan sanayi sektörlerinde proje bazındaki istekleri karşılamak üzere soğuk şekillendirme yöntemiyle, silecek sistemleri, motor takozu, amortisör başlığı, filtre bloğu, kapı fitili paslanmaz parçaları vb. sac ve aluminyum parçalar ve buna uygun progresif kalıp, transfer sistemleri ve transfer kalıpları tasarlamakta ve üretmektedir.

Misyonumuz

Gökay kalıp olarak üstlendiğimiz misyon,


  • Kaynakları etkin kullanmak
  • Yenilikçi gelişmeye açık olmak
  • İnsana ve teknolojiye sürekli yatırım yapmak
  • Sürekli iyileştirme ve gelişimi hedefleme bilinci ile çalışmak
  • Müşterilerimizin beklentilerinin üstünde ürün ve hizmet üretmek
  • Çalışanlarımızın huzurlu ve güvenli bir ortamda çalışmalarını sağlamak